Pr Çalışması

Doğru planlanmış bir PR çalışması markanızı ünlü yapabilir. Fakat etkili bir PR çalışması, marka bilinirliği için yayınlanan basit bir basın bülteninden ibaret değildir. Doğru yapıldığında PR ulusal medyanın ve sosyal medya kullanıcılarının dikkatini çekebilir. Yıllar boyu sürecek marka ve halk arasında yıllar boyu sürecek güven ilişkisi doğurabilir.

Örnek bir kaç PR

1) Vodafone- Genç Yaşa Özgür Yaşa
Vodafone’ un “Gençlik bir kere yaşanır, özgürce yaşa” sloganıyla hayata geçirdiği gençlik markası Vodafone FreeZone’un kampanyasıyla, Freezone’lular Interrail biletlerini yüzde 20 indirimle aldı ve mükemmel bir PR çalışması yapıldı.

2) Netflix- İspanyolca PR Çalışması
Netflix’in Narcos dizisinin sahnelerini kullanarak İspanyolca dersi verdiği ödüllü PR çalışması.

3) Faroe Adaları PR Çalışması

4) Cheetos Müzesi
Fritolay’ın ödüllü Cheetos Müzesi isimli PR çalışması

5) Nusret Saltbae
Nusret, saltbae hareketinin dünya çapında gündeme gelmesi için ABD’li bir PR ajansıyla anlaştı. Kişisel PR harcamalarının tam 2 milyon doları aştığı söyleniyor.

pr nusret

KÖTÜ PR————————
6) THY Sosyal Medya Krizi
Türk Hava Yolları 2016 Mayıs ayında tarihinin en büyük sosyal medya krizlerinden birisi ile karşı karşıya kaldı. THY çalışanlarının grev kararı alması başlayan kriz şirketin bu karara gösterdiği sert tepki ile daha da büyüdü. Bir de üstüne şirketin web sitesi Redhack tarafından hacklendi. THY yalnızca thyduyuru.com isimli bir web sitesi açmakla yetindi ve krizi yönetemedi, bu da başarısız bir PR çalışması olarak tarihe geçti.

Formu doldurarak teklif alabilirsiniz.